Sinimustvalge malelaud Keila SOS Lastekülasse: EV100 kingitus "meie kõigi lastele"


Mõtlesime Eestit 100. juubeliaasta puhul erilise kingitusega üllatada ja kujundasime oma betoonist malelaua sinimustvalgeks. Toimetasime selle sünnipäevanädalal Keila SOS Lastekülla, kus see suure tänutundega vastu võeti.

Sellest ettevõtmisest räägib meie ESIMENE BLOGIPOSTITUS.

Sinimustvalge malelaud

Foto Eduard Stogov Photography

Kuidas valmib meie betoonist malelaud?

Kui idee on olemas, siis järgmine tähtis moment on RETSEPT! Mõtled nüüd, et ega see mingi pannkoogitegu ole :). Aga tõesti: iga vaasi, prügikasti ja trepiplaadi jaoks on täpsed killustiku, vee, liiva jm vahekorrad, et tooted oleksid meie heitlikule ilmastikule vastupidavad. Nii on ka malelaua koostisosad paigas ja see kannatab nii tuult, vihma, lund kui päikest. Samuti vandaale ;).

Vahel küsitakse, et miks meil sellise laua tootmisega kaua aega läheb. See on sellepärast, et kõik tooted valmivad käsitööna ja tihti on protsessi kaasatud mitu töömeest. Nimekirja lisanduvad veel abitöölised, kelle ülesandeks on tuua valajale ette liiva ja õiget värvi killustikku. Ka tõstukijuhti läheb mitmel korral vaja, sest raskeid betoondetaile ikka käsitsi ei sikuta.

Siis on kvaliteedi ja vastupidavuse suhtes ülimalt oluline, et betoon saaks oma vajaliku aja kivistuda. Ei saa olla nii, et ühel päeval valame, teisel päeval lihvime ja kolmandal tõstame paika. Kui sellise graafiku alusel tegutseda, võid kindel olla, et õige pea hakkab su laud lagunema. See kehtib kõigi betoontoodete kohta.

Pildil oleva malelaua tegemiseks läks meil näiteks vaja kolme osavat kätepaari. Silver valas kõigepealt ruudustiku tükid ja seejärel laua ümbrisplaadi. Kujutage ette, millist täpset kätt see töö nõuab! Ja aega samuti. Peale plaadi tahenemist saabus Kristjani etteaste: lihvimine tõi välja kauni terrazzo ehk lihvitud betoonist lauapinna.

Janno lõikas valmis ja peitsis istekohtade puiduosad valgeks.

Malelaua puit

Selleks ajaks oli Silver jõudnud musta värvi silebetoonist jalad valada. Eelnevalt liimis ta silikoonist EV100 logo metallist vormi sisse.

Malelaud EV100 logoga

Ja peale kõigi detailide kokkupanekut valmis see iludus saigi :). Edasi usaldasime laua autojuht Kalevile, et see transportimiseks autole sättida.

Lauamängud on lastekülas au sees

Meile tundus, et see eriliselt tähistatud kingitus peaks kuuluma neile Eesti lastele, kelle vanemad nende käekäigu pärast kahjuks väga pead ei murra. Niisiis sündis otsus viia EV100 sümboolikaga malelaud "meie kõigi lastele".

SOS Keila Lastekülas asetsevad väikesed perekodud nagu armsad päkapikumajad ringikujuliselt ümber mänguväljaku. Sinnasamasse küla keskele oli ka malelaua jaoks koht valmis sätitud.

Sinimustvalge malelaud Keilasse

Fotol on meie müügijuht Alliki Kruberg ja Keila SOS Lasteküla külajuhataja Indrek Juss. Meile väga meeldib nende sõnum kingikotikesel "Armastav kodu igale lapsele"! Ise mõtleme muidugi, et kuidas üldse teisiti saab ...

Meid vastu võtnud külajuhataja Indrek Juss rääkis, et hetkel on Keila SOS Lastekülas lapsi 100 ringis ja lisaks tegelevad nad ka ligi 70 ennetusperega. See tähendab siis mingil moel kriisi sattunud perede nõustamist, et ära hoida laste peredest eraldamist. Kui nende kasvandikud vanuses 16-18 õpivad ja vajavad veel peale põhikooli tuge ja elukohta, siis saavad nad elada noortekodudes. Kõigil on olemas usaldusisikud, kes noored iseseisvale elule aitavad. Esimene SOS Lasteküla avati just Keilas 23 aastat tagasi. Tänaseks on Keila lastekülale lisandunud Põltsamaa, Narva-Jõesuu, Juuru ja Kohtla-Järve lastekülad. Vanemate hoole ja armastuseta jäänud lapsed kasvavad väikestes peredes koos SOS ema või isa ja õdede-vendadega. "See tuli nüüd küll nii õigesse kohta kui üldse võimalik!" ütles külajuhataja rõõmsalt meie kingituse kohta. Tema sõnul peetakse neil laste huviharidust ja sportimisvõimalusi väga oluliseks ja malelaud aitab kindlasti aktiivsele vaba aja veetmisele tublisti kaasa.

Eelmisel aastal toimus turniir Marinagorkas, kus osales Keila SOS Lastekülast 20 last ja kaks võistkonda. Sealt tõid nutikad kabetajad koju võistkondliku 1. ja 3. ning individuaalselt lausa 1. ja 2. koha.

Väga tublid sportlased!

Nüüd saavad nad ka rohkem malekäikude õppimisele keskenduda ja kes teab, ehk on just sealt meile uusi maleproffe oodata.

Mitmekülgse otstarbega betoonist aiamööbel

Betoonist laua suureks plussiks on see, et paned selle ükskord paika ja sinna ta jääb, kuuri alla pole seda vaja tirida. Muidugi tasub jälgida betoontoodete hooldusjuhendit ja samuti peab hoolitsema puiduosade eest. Kui neid juhiseid järgida, jagub mängulusti pikkadeks aastateks.

Laud kaalub 500 kilo ringis ja seda on vaja kraana või mõne muu tugeva mehhanismiga tõsta. Seega tasub enne kindel koht valmis mõelda, et ei oleks "täna siin, homme seal". Oma jõududega on seda üpris keeruline nihutada. Aluspinna võib igaüks oma äranägemise järgi valida, kuid päris soisele pinnale seda paigaldada pole mõtet. Sobib murule ja liivale; parim lahendus on muidugi kõva pinnas. Loodi võiks ta ka jääda, muidu lihtsalt mängunupud veerevad maha :).

Keila SOS Lastekülale kinkisime EV 100. juubeliks sinimustvalge malelaua, aga neid saab teha täpselt igaühe maitse järgi: ruudustiku ja lauaplaadi värve ning jalgade toone on piisavalt.

Kasuta malelauda nutikalt! Lisaks malele sobib see ka kabemänguks ja rendžuks. Tänu neljale istmele saab koolides või huviringides õpetada korraga suuremat seltskonda. Ja ega alati peagi ju tingimata mängima - laud sobib ka lihtsalt puhkamiseks, loe sa seal siis raamatut või koo talveks kampsikut.

Betoonist malelaud sobib nii parki, randa kui koduõue. Miks mitte ka büroohoonete juurde, et töötajad saaksid lõunapausil värskes õhus väikese seti teha. Kombineerituna meie lillekastide ja pinkidega saab kujundada väga mõnusa nurgakese, kus hinge tõmmata. Muidugi kui vihma ei kalla nagu oavarrest.

Kui sa näiteks viid selle endale koju aianurka männipuude alla, siis mis saab olla mõnusam kui linnulaulu kuulates ajugümnastikat teha! Või soojal päikeselisel pühapäeva hommikul katta luksuslikule terrazzole pere piknikulaud pannkookide ja moosiga. Mmmm :)

Oleme õnnelikud, et saime selles väikeses armsas külakeses käia, kus meid väga sõbralikult vastu võeti ja tunneme suurt rõõmu, et see eriline, sinimustvalge malelaud läks täpselt õigesse kohta: "meie kõigi lastele" Keila SOS Lastekülas. Soovime pererahvale jätkuvalt suurt südant lastele kodusoojuse pakkumisel!

Loodame, et see kingitus paneb spordihuviliste silmad särama ja annab õppimishimule veelgi hoogu juurde nii, et sealt sirguvad võitmatud maletšempionid, keda sadu aastaid mäletatakse :).

Ka sina saad lapsi aidata, sulle ollakse selle eest väga tänulik!

Kui see lugu sind kõnetas ja said siit enda jaoks mõne kasuliku infokillu, siis võid seda jagada! Uued lood saadame sulle e-maili teel, kui end uudiskirja saajaks registreerid.

PS! Kui soovid kujundada mõnusat vaba aja veetmise kohta, siis võivad sulle huvi pakkuda veel teisedki pingid ja lauad meie tootevalikust. Vaata järele!


132 views0 comments

Recent Posts

See All

AVATUD

E-R   8-17

 
kauba väljastamine
E-R   8-16

 
Näidistega tutvuda
saab ka muul ajal!

  KIILI BETOON

Vaela tee 57

Kiili vald, Harjumaa

reg.nr.10380819

tel  +372 6725591

tel +372 5247173

e-post info@kiilibetoon.ee