
KÕIGILE BETOONTOODETELE KEHTIB GARANTII 2 AASTAT.
Tegelikult peavad tooted normaalse kasutamise ja õige paigalduse korral vastu vähemalt 10 aastat.
TOOTED ON JÄRGMISTE PARAMEETRITEGA:
-
Survetugevus > MPA 25
-
Külmakindlus > tsükkel 150
-
Kulumiskindlus > LA 20
Soovi korral väljastab OÜ Kiili Betoon iga toote kohta ametliku vastavustunnistuse.
Universaalse vastavusavalduse saab alla laadida lisatud dokumentide loetelust:
Mõned näpunäited, mida tasuks silmas pidada ise betoontooteid transportides ja paigaldades:
-
Ettevaatust transportimisel! Betoontooted ei tohi kukkuda, veereda, hõõrduda kõvade asjade vastu ega saada lööke. Transpordiks soovitame varuda toestusvahendeid (paks papp, penoplastitükid, puuklotsid, kinnitusrihmad) ning juhtida autojuhi tähelepanu rahulikule sõidustiilile. Transpordiks tuleb betoontooted korralikult fikseerida.
-
Talveperioodiks soovitame betoonvaasid tühjendada ja jälgida, et vaasi põhjas olev auk oleks avatud. Vaasi sisse kogunenud vesi võib jäätudes ja seeläbi paisudes põhjustada vaasi purunemise.
-
Plaatide paigaldamisel tuleb pinnas korralikult ette valmistada (paigaldatakse siledale liivaalusele.)
-
Kõrgemad aiaskulptuurid peavad laste turvalisuse huvides olema korralikult fikseeritud.
-
Betoontoodetele kliendi poolt transpordil, vale paigaldamise või hooldamise käigus tekitatud kahjustuste eest OÜ Kiili Betoon ei vastuta.
-
NB! Betoontoodetel lume ja jää tõrjeks soola ning kemikaalide kasutamine RANGELT KEELATUD!
"BETOONIPIIM"
Kevadisel ajal tekib betoonist toodetele segeli valge "härmatis", mis on soolaka maitsega ja kergesti mahapühitav. See tülikas nähtus on olnud tuttav juba aastatuhandeid. Valget "härmatist" leidub nii betoonseintel, betoonist pinkidel, vaasidel, tänavakividel jm betoontoodetel kui ka tellis- ja silikaatseintel. Märgatav ja häiriv on see eriti tumedatel pindadel. Probleem on esteetilist laadi ja ei mõjuta tarindi funktsionaalseid omadusi ega põlisust.
Teaduslike uuringutega on kindlaks tehtud, et see "härmatis" kujutab endast vees lahustuvaid soolasid, mis 90-95% ulatuses pärinevad betooni või mördi sideainest - tsemendist. Soolad on peamiselt kaalium-, naatrium- ja kaltsiumsulfaadid ning karbonaadid, mis kevadel betooni imendunud vee aurustudes liiguvad eseme välispinnale, kus kristalliseeruvad valge sademena.